(Корневая гниль огурца, симптомы, меры борьбы, фунгициды при корневой гниле огурца.)

Біологія патогенів

Корневая гниль огурца

Збудники хвороб - факультативні паразити , що вражають ослаблені рослини . Втрати від кореневої гнилі зростають під дією екстремальних значень температури ґрунту ( нижче 16 ° С і вище 28 ° С) , особливо швидко захворювання поширюється при високій температурі ґрунту .

До факторів, що знижують стійкість рослин до кореневих гнилей відносять :

- зайво часті і рясні поливи ( знижують кількість повітря, що надходить до коріння ) ;

- полив холодною водою (10-11 ° С);

- підсушування кореневої системи;

- високу концентрацію солей у ґрунтовому розчині.

Джерела інфекції

Збудники зберігаються в рослинних рештках і в ґрунті .

korenevagnil2

Симптоми

Симптоми захворювання проявляються у вигляді побуріння кореневої шийки і коренів .

На уражених рослинах листя нижніх ярусів жовтіють і прів’ядают в жаркі години . Поступово відмирають зав'язі . Головний корінь стає темно -коричневим , трухлявих , епідерміс і кора руйнуються , але судинна система залишається недоторканою. Хворі рослини поступово в'януть і засихають.

Агротехнічні заходи

Не слід допускати засолення субстрату , тому що це послаблює кореневу систему рослини . При появі перших ознак кореневої гнилі виробляють омолоджування рослин: стебло опускають на ґрунт і присипають свіжим ґрунтом для утворення нової кореневої системи. Після появи нових коренів ( через 10-15 днів) додатково підсипають ґрунт.

Біологічні засоби

korenevagnil3

Біопрепарати використовують як профілактично ( для обробки насіння і ґрунту до посіву) , так і при виявленні вогнищ захворювання . В останньому випадку рекомендовано обприскування рослин і ґрунту під ними робочим розчином одного з біопрепаратів . Інтервал між обробками складає 7-10 днів. Крім безпосереднього впливу на патогенів , біопрепарати стимулюють ріст і розвиток рослин, покращують склад ґрунту , що в кінцевому підсумку підвищує врожайність.

Хімічні засоби

Використовують , як правило , при перших ознаках захворювання або для протруювання насіння . Протруювання рекомендують проводити за 2-3 тижні до посіву насіння . Тривале зберігання протравленого насіння погіршує їх посівні якості , тому рекомендують протравливать тільки те насіння , які будуть використані в поточному сезоні. В якості протруйника можна використовувати тирам .

Компания «10 СОТОК» предлагает широкий ассортимент семян огурцов ведущих мировых производителей. Ознакомится с описанием и семена огурцов цена. Рекомендуем: огурец Меренга F1 – высокий общий урожай; огурец Гуннар F1 – сильное растение; огурец Эколь F1 – выровненные плоды.