(Обработка почвы при выращивании кукурузы, технология возделывания и обработка почвы при выращивании кукурузы.)

Одним з основних ланок в технології вирощування кукурудзи є система обробітку ґрунту, раціональність вибору якої полягає у забезпеченні умов оптимального розвитку рослин для різних типів ґрунту, управлінні відбуваються в ній процесами.

обработка грунта при выращивании кукурузы

В даний час поряд з традиційними системами відвальної основного обробітку ґрунту набувають поширення різні енергозберігаючі технології, засновані на безотвальной плоскорезной обробці з залишенням стерні та пожнивних залишків на поверхні ґрунту. Ці технології включають в себе енергозберігаючі прийоми основної та передпосівної обробок ґрунту, які в свою чергу передбачають своєчасну боротьбу з смітної рослинністю шляхом раціонального поєднання хімічних заходів і механічних способів.

Важливе значення в такій технології обробітку кукурудзи має різноглибинний обробка ґрунту, а також поглиблення оброблюваного шару глубокорихлітелямі, з метою зниження ступеня ущільнення в підорних шарах. Відомими способами зменшення ущільнення ґрунту є мінімалізація почвообработок, застосування комбінованих і широкозахватних агрегатів, використання знарядь і машин з активними робочими органами, зменшення питомої тиску машин на ґрунт і, нарешті, виконання польових робіт з стиглої ґрунті, при оптимальному її крошение.

Ефективність глибокої оранки і глибокого чизелевание зростає на ґрунтах, схильних до ущільнення і перезволоження - на злитих чорноземах, сірих лісостепових та інших ґрунтах важкого механічного складу. На одному і тому ж полі сівозміни глибоку оранку або чизелевание проводять через 3-4 роки.

Основна обробка ґрунту після збирання колосових попередників і звільнення полів від соломи або подрібнення і розкидання її, передбачає проведення лущення стерні широкозахватними дисковими знаряддями в один або два сліди залежно від стану ґрунту. Наступні прийоми обробки ґрунту залежать від видового складу бур'янів. Сходи однорічних бур'янів знищують подальшими лущеного. При масовій появі сходів багаторічних корнеотприскових бур'янів (осот, осоти, берізка польова, латук татарський, ластовень гострий та ін) застосовують дрібну оранку на 14-16 см з коткуванням, лемішними лущення або обробку важкими культиваторами плоскорізами.

При вторинному масовій появі корнеотприскових бур'янів у фазі 5-6 листків їх обробляють підвищеними дозами системних, общеістребітельних гербіцидів, а потім проводять глубокорихленіе. У районах слабкого прояву дефляції (вітрової ерозії) і при надійному захисті полів лісовими смугами проводять обробку ґрунту за типом напівпару. Це сприяє найбільш ефективному знищенню однорічних бур'янів: проса курячого, щетинника сизого, щетинника зеленого, марі білої, щириці, амброзії та ін Глибоку оранку виконують через 15-20 днів після дискового лущення, а потім обробляють поле паровими культиваторами у міру появи сходів бур'янів. У районах сильного прояви дефляції система основного обробітку ґрунту під кукурудзу повинна бути протиерозійної із залишенням стерні озимих колосових культур і розкиданням солом'яному мульчі. Після прибирання соломи рихлять голчастими боронами або широкозахватними боронами-мотиками з максимальним збереженням соломи і стерні на поверхні ґрунту, потім проводять першу культивацію плоскорезами або важкими культиваторами на глибину до 12 см.

У другій половині вересня-жовтні після внесення органо-мінеральних добрив проводять глибоке розпушування ґрунту плоскорізами-глубокорихлітелямі на глибину залягання плужной підошви. При високій забур'яненості поля багаторічними корнеотприсковимі бур'янами, з метою їх знищення, в літній-осінній період рекомендується обробка общеістребітельнимі гербіцидами.

Вирівнювання ґрунту ранньою весною культивацією зябу з боронуванням доцільно лише при глибистой, наявності зимуючих бур'янів або падалиці озимих, а також на запливати ґрунтах і вологих чорноземах південно-передгірної зони, схильних до утворення кірки.

На слабогребністой зябу, особливо звичайних чорноземах, проводять одну передпосівну культивацію паровими культиваторами з плоскорежущими робочими органами, укомплектованими середніми боронами і шлейфами в агрегаті з гусеничними тракторами.

Краща якість передпосівної обробки досягається культиваторами з котками, пружинними боронами, обладнаними вирівнюючими дисками і котками. Застосовуються також культиватори з вирівнювачем і ребристими роторними котками, якими можлива закладення ґрунтових гербіцидів. Сучасні ґрунтові гербіциди малорухливі, не вимагають обов'язкової і тим більше негайної закладення в ґрунт.

Компания «10 СОТОК» предлагает широкий ассортимент семян сахарной кукурузы ведущих мировых производителей. Ознакомится с описанием, ценой на семена сладкой голландской кукурузы.