(Рекомендации по осенним мероприятиям на посевах озимого рапса)

Рапс осенью

Восени проводять ряд важливих заходів , що впливають як на розвиток , так і на успішність перезимівлі рослин. У першу чергу , це контроль бур'янів . Особливо , якщо на полі присутня велика кількість падалиці . Рослини озимого ріпаку в процесі вегетації формують більшу вегетативну масу. У першу чергу це стосується гібридів , які в процесі росту і розвитку пригнічують , затінюють і пригнічують бур'яни . Але для того , щоб ця надземна маса була успішно сформована , на початкових етапах розвитку посіви ріпаку повинні бути чистими від бур'янів .

У початковий період росту і розвитку ріпаку бур'яни можуть не тільки знизити врожайність культури , але й негативно вплинути на зимостійкість рослин , а також на якість отриманого врожаю . Тому догляд за рослинами восени необхідно починати з обробки гербіцидами .

Восени , наприкінці вересня , посіви обстежують . Рослини до цього моменту повинні досягти фази чотири справжніх листків , діаметр кореневої шийки повинен бути не менше 4 мм. Забарвлення нормальне , інтенсивне , характерне для ріпаку.

На перерослих посівах розвиток необхідно уповільнити регуляторами росту . Застосування регуляторів росту не тільки зупинить розвиток рослин , а й підвищить зимостійкість .

Як правило, восени не потрібно проводити обробку проти шкідників ріпаку , таких як , наприклад , ріпакова блоха , т. к. у фазу сходів насіння знаходяться під захистом протруйника, але при дуже високій чисельності шкідників , а також при заселенні озимої совкою , проводять обприскування інсектицидом КАРАТЕ ЗЕОН.