(Размещение кукурузы в севообороте, посев кукурузы, сроки.)

Біологічні властивості попередньої культури, ґрунтові та кліматичні умови зон обробітку кукурудзи, ступінь засміченості поля, особливості агротехніки та інші фактори, які виникають в результаті чергування культур, визначають місце кукурудзи в сівозміні.

Севооборот кукурузы

Кращими попередниками є зернобобові культури. Добрими попередниками кукурудзи при обробітку її на зерно вважаються озимі колосові, особливо йдуть після зайнятих парів і багаторічних бобових трав.

Кукурудзу можна обробляти без зниження врожайності як монокультуру три-чотири роки поспіль, тільки в зонах достатнього зволоження або при наявності зрошення, а так само за умови щорічного внесення середньої норми повного мінерального добрива і використання органічного добрива один раз за ротацію в перший і в другий рік її обробітку. Внесення органічного добрива (перепрілого гною) має супроводжуватися хорошою закладенням в ґрунт і захистом від бур'янів. Слід зазначити, що технологія монокультури має свої недоліки, головним з яких є ризик накопичення та розповсюдження інфекції пухирчастої сажки, гельмінтоспоріозу та інших захворювань.

З просапних культур найбільш невдалими попередниками є цукрові буряки і соняшник, тому що ці культури висушують ґрунт, а цукровий буряк також виносить багато поживних речовин, у тому числі цинк, який необхідний кукурудзяному рослині. У зв'язку з цим на кукурудзі спостерігається блідо-жовте забарвлення листя уздовж жилок, відставання в рості, укорочення міжвузлів, деформація качана і т.д.

Компания 10 СОТОК предлагает широкий ассортимент семян сладкой кукурузы; ведущих мировых производителей. Ознакомится с описанием и купить семена кукурузы. Рекомендуем: сладкая кукуруза Спирит F1 – всегда ранний урожай; кукуруза Рання Насолода F1 – суперранний, суперсладкий гибрид.