nort gelminto

Північний гельмінтоспоріоз

Захворювання поширене повсюдно. Симптоми ураження листових пластин - великі (довжина до 10-20 см, ширина до 3-4 см) веретеновідние плями, сіріючих в центрі, з темнішими краями, з темним сажистий нальотом. Листові піхви уражаються дуже рідко. Початки і зерна практично не заражаються. При сприятливих для розвитку хвороби умовах плями зливаються і уражені листя засихають. Хвороба може розвиватися дуже швидко під час цвітіння. Поступово некрозу зазнають все листя.

Зимує гриб міцелієм і хламідоспори в рослинних залишках. Навесні утворюється конідіальне спороношение, і конидии вітром або з краплями дощу поширюються на нижні листки рослин. При наявності на поверхні листя крапельної вологи і температури повітря понад 18 ° С конидии проростають і заражають рослини. Вторинне зараження рослин в полі відбувається конідіями, що формуються на поверхні ураженої тканини дорослих рослин.

nort gelminto1

Збудник північного гельмінтоспоріозу зустрічається також на сорго, суданської траві, джонсоновой траві.

Захисні заходи: знищення післяжнивних залишків, сівозміну (не сіяти кукурудзу, сорго, суданську траву на одному і тому ж полі протягом 1-2 років), знищення бур'янів-резерваторов інфекції, оптимальні строки збирання врожаю, протруювання насіння, використання стійких до хвороби гібридів кукурудзи.