Английская мозаика огурца или зелёная крапчатая, симптомы, меры борьбы

Cucumber green mottle mosaic tobamovirus ( CGMM ) / вірус зеленої крапчастий мозаїки огірка ( ВЗКМО )

Біологія патогена

Английская мозаика огурца или зелёная крапчатая

Вірус зеленої крапчастий мозаїки огірка ( CGMM ) вражає невелике число видів рослин. Патоген відносять до РНК вірусів (група тобамовірусов ) , що викликає системне ураження рослин сімейства гарбузових. Цей вид вражає тільки огірок , диню і кавун і не відомий на гарбузі і кабачку . Цим він відрізняється від вірусу огіркової мозаїки , який має широке коло господарів.

Збудник надзвичайно стійкий до дії екстремальних чинників зовнішнього середовища: вирион залишається життєздатним при нагріванні до 90 ° С , при висушуванні і заморожуванні. Патоген легко передається від хворої рослини до здорового , здатний зберігається в сухому листі протягом року.

Джерела інфекції

Английская мозаика огурца

Рослинні залишки , насіння (віруси знаходяться як в шкірці , так і в зародку ) і ґрунт . Вторинне зараження відбувається при попаданні інфікованого соку на здорове рослина в процесі збору плодів. Зараження можливе навіть при зіткненні заражених і здорових рослин. Віруси можуть зберігати інфекційність у висушеному вигляді , перебуваючи на інвентарі. Рослини - резерватори - представники сімейства гарбузові .

Симптоми

Зеленая крапчатая мозаика огурца

Захворювання на молодих рослинах виявляють через 20-30 днів після висадки розсади на постійне місце , причому , частіше після різкого підвищення температури повітря до 30 ° С. На уражених рослинах розвиваються зморшкуваті , редуковані листя , кількість жіночих квіток і відповідно плодів зменшується. Зав'язалися плоди уповільнено розвиваються , часто деформуються або набувають мозаїчну забарвлення , їх якість значно погіршується.

Найбільш патогенний штам ( CGMM 2А ) викликає симптом білої мозаїки. Перші ознаки цієї форми хвороби проявляються на молодих зростаючих листках : уздовж жилок утворюються просвітління , жовті кільця і плями зірчастої форми . Кільця і плями швидко розростаються і набувають білий , рідше жовтий колір. Через деякий час плями зливаються , в результаті чого більша частина листової пластинки стає білою. Подібний білий мозаїчний малюнок може спостерігатися і на плодах .

Агротехнічні заходи

Використання стійких гібридів F1 : Октопус, Пасамонте , Пасадена , Пасалімо . Дотримання сівозміни. Використання вільних від інфекції насіння. У насінні з терміном зберігання більше 2 - х років зараженість помітно знижується.

Термічне знезаражування насіння за такою схемою:

нагрівання при 70 ° С протягом 3 діб;

нагрівання протягом 3 діб при 50-52 ° С з подальшим нагріванням протягом 24 годин при 78-80 ° С.

Ця процедура повністю звільняє насіння від збудника . Просторова ізоляція посадок гарбузових культур знижує темпи розвитку епіфітотії . Поширення захворювання можна обмежити обприскуванням 10% розчином знежиреного молока або розчином мікроелементів.

Компания «10 СОТОК» предлагает широкий ассортимент семян огурцов ведущих мировых производителей. Ознакомится с описанием и купить семена голландских огурцов. Рекомендуем: огурец Пасалимо F1 –  два плода в узле; огурец Директор F1 – высокоурожайный партенокарпический; огурец Аякс F1 – пчелоопыляемый гибрид.