(Подкормка рапса, стимуляторы роста рапса. Чем и когда производить подкормку рапса.)

подкормка рапса

Азот

Азот має важливе значення для озимого ріпаку , оскільки він утворює потужну вегетативну масу. За весь вегетаційний період потрібно від 5 до 6 кг азоту на кожен центнер продукції (наприклад , якщо ми плануємо отримати врожайність 30-40 ц , слід внести від 150 до 240 кг азоту в д.р. ) . При розрахунку дози азотних добрив необхідно враховувати вміст поживних елементів ґрунті , її тип , попередника та інші фактори. Азотні добрива найкраще вносити восени і навесні в 1-3 прийоми . Необхідно відзначити, що восени треба бути обережним з азотом , так як переросли рослини мають мало шансів перезимувати (особливо при вирощуванні гібридів , які відрізняються швидким початковим розвитком ) . Але у випадку наявності великої кількості соломистого залишків після збирання попередника азотні добрива додають у основне внесення з розрахунку: 1 кг азоту на 1 ц соломи.

Навесні зазвичай азот вносять дрібно: обов'язково , як тільки рослини озимого ріпаку виходить з під снігу ; і при необхідності в фази стеблування і бутонізації (по 1 / 3 частини від розрахункової весняної норми).

Внесення азоту у фазу бутонізації дозволить розтягнути фазу , при цьому збільшується кількість бутонів і подовжується термін цвітіння окремої квітки . Надмірна кількість азотного харчування призводить до переростання вегетативної маси , рослини « жирують » , довго не закладають генеративні органи , полягають. Стебла і листя стають крихкими і ламкими , сильно пошкоджуються захворюваннями, полягають. При цьому насіння утворюють більше білка, а вміст у них олії зменшується.

Фосфор

Ріпак вимагає набагато більше, фосфору, ніж багато інших польові культури , наприклад зернові. Фосфор сприяє розвитку кореневої системи , впливає на якість насіння, підвищує стресостійкість та зимостійкість. Для формування одного центнера врожаю необхідно від 2,5 до 3,5 кг Р2О5 . Вносять фосфор восени, в основне внесення добрив , або під попередню культуру «із запасом ».

Калій

Калій перешкоджає передчасному відмирання листя , впливає на запліднення і збільшує вміст олії в насінні, підвищує стійкість рослин до несприятливих умов , ураження хворобами і пошкодження шкідниками. Весь калій вносять восени під основний обробіток ґрунту ( або під попередник ) з розрахунку виносу: 4-6 кг на кожен центнер насіння.

Для успішного росту і розвитку ріпаку необхідний ще ряд важливих для нього елементів: сірка , магній , бор , марганець , молібден , мідь , цинк і кобальт. Особливо слід виділити роль сірки і бору, т. к. при нестачі сірки стручки можуть не утворилася зовсім, а при нестачі бору стебло потовщується, цвітіння затримується , утворюється мало стручків і насіння. Зазвичай ріпак видобуває з ґрунту завдяки своїй розвиненій кореневій системі, при нестачі вищевказаних елементів їх вносять у вигляді позакореневих підживлень , а сірку - в основне добриво в ґрунт , або при посіві в рядки (30-60 кг / га ) .

Хоча озимий ріпак і вимагає великої кількості мінеральних речовин , все ж таки мова йде не про винесення, а про залучення мінеральних речовин в оборот , тому що він залишає після себе велику кількість рослинних залишків .